Amatör Rap Şarkılar

Rap, ülkemizde de çok büyük bir dinleyici kitlesine sahip olan bir müzik türüdür. Kökenleri 1970’li yıllara dayanan rap müzik, hip hop kültürünün de bir parçası olarak bilinir. Bu tarzda bir eser yaratabilmek için kafiyeli sözler oluşturarak, müziğin temposuna uyum sağlamak gerekir. Tempoya uygun sözler söylemek mc’lik olarak isimlendirilmiştir. Rap müziğin Türkçe’deki anlamı ise “sert dille eleştirmek” olarak tanımlanır.

Ülkemizde bu müzik türünde ilk eserleri veren kişilerin büyük bir kısmı Avrupa’da yoğun olarak Türk kitlesini bünyesinde barındıran Almanya’dadır. Karakan, Erci-E, Jön Türk, Ceza ve de Sagopa Kajmer rap müzik alanında büyük başarılar elde etmiş önemli isimler arasında yer alırlar. Her geçen gün çok daha büyük bir kitleyi etkisi altına alan rap, artık ülkemizdeki gençler tarafından amatör olarak da yapılmaktadır.

Türkiye’de amatör rap şarkılar ve şarkı sözleri kısa zamanda büyük başarılar elde edebilmektedirler. Özellikle de geçtiğimiz son 10 seneye göre üretilmiş şarkılar, gençler arasında büyük popülerlik yakalamıştır. Bu işi amatör olarak gerçekleştiren kişiler kendi imkanları dahilinde klipler çekerek, kitlelere ulaşmayı hedeflemektedirler. Ben Fero, Mert Nacar ve Norm Ender gibi yeni çıkan isimler amatörler listesinde yer almasalar da yeni nesil hip hop severler için en iyi örneklerden biri olmuşlardır.

Amatör rapçiler denildiğinde akıllara gelen isimler arasında ise Hidra, Allame ve Enes Özdemir bulunuyor. Bu isimler de yazdıkları rap şarkı sözleri ile büyük bir rap müzik sever kitlesi edinmeyi başarmıştır. Artık klipleri ile gündeme geldikleri görülmektedir. Ancak her geçen gün daha farklı isimlerin kendilerini bu müzik dalında kanıtlamak için uğraştıkları, bu konuda da birçok kişinin çok büyük başarılar elde ettiğini söylemek mümkün!

Yorumlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


günü eklenen Amatör Rap Şarkılar 740 kez görüntülendi.

En son günü güncellenen arşivimizde 32 sanatçıya ait 41 şarkı sözleri - makale ve 4 yorum bulunmaktadır.