Her Çeşit Şarkıya Ulaşın

Müzik Türlerimiz

Sitemizde tüm ses sanatçılara ait şarkılar yer alıyor. Bu şarkılar müzik tarzlarına ve seslendirenlere nazaran ayrıştırılıyor. Burada Sanatçılar sayfamızda yerli yabancı tüm sanatçılara ulaşabilir ve şarkılarını listeleyebilirsiniz. Ayrıca kategoriler şeklinde de listeleme yapabilirsiniz. Bu kategori listelemesinde Türkçe, Kürtçe ve Yabancı şarkılar olarak gözükürken türüne göre pop, hip hop, cazz, arabeks, amator, arabeks rap gibi listelemeleri görebilirsiniz.

Arabeks şarkıcılar

Türkiye`de arabeks denince akla gelen ses sanatçılarımız Müslüm Gürses, İbrahim Tatlıses, Gengiz Kurtoğlu, Ferdi Tayfur, Kibariye, Gülden Karaböcek, Neşe Karaböcek, Orhan Gencebay, Bergen, Hakan Altun, Yıldız Tilbe, Bülent Ersoy, İbrahim Erkal, Hakkı Bulut, Ümit Besen, Adnan Şenses, Ceylan, Hakan Taşıyan, Ebru Yaşar, Sibel Can, Kamuran Akkor, Mahsun Kırmızıgül, Gökhan Güney, Güllü, Zerrin Özer, Zara, Selami Şahin, Ajda Pekkan, İsmail Yk, Seyfi Doğanay, Emrah, Azer Bülbül gibi sanatçıların bir çoğu arabeks tarzında şarkılar besteleyip seslendiren şarkıcılardır.

Türk Pop Dünyası Şarkıcıları

Ne kadar arabeks şarkıları seslendiren sanatçılar olsada bu şarkıcıların bir çoğu pop şarkılarda seslendiriyor. Sonuçta sanatçılarımız o eşsiz sesleri ile her tür müziği seslendirebilir, Türk pop dünyasının listesinde yer alana sanatçılarımız o kadar çok ki say say bitmez. Ama bir pop şarkıcılarımızdan bazılarını söyleyelim. Tarkan, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Mustafa Sandal, Gülşen, Aşkın Nur Yengi, Demet Akalın, Aleyna Tilki, Mustafa Sandal, Ayla Çelik, Candan Erçetin, Bengü, Sertab Erener, Mustafa Ceceli, Ayşegül Aldinç, Burcu Güneş, Derya Uluğ, Sıla, Atiye, Ebru Yaşar, Hande Yener, Gülben Ergen, Sibel Can, Murat Boz, Tuğba Yurt, İrem Derici ve o kadar çok ki sayfaya yaz yaz bitmez sanatçılarımız var. Birbirinden harika pop ses sanatçılarımızın tüm şarkı sözlerini sitemizden ulaşabilirsiniz.

Rock Metal Rap şarkıcıları

Evet değerli ziyaretçilerimiz sitemizde başka bir müzik türü olup birbirine yakın olan Metal müzik rock ve rap şarkılarında sanatçılarına yer verelim. Az sayıda ünlü Rap şarkıcılarımız olurken Rock şarkıcılarımızda yine pop şarkılar seslendiren şarkıclarda yer alıyor. Metal müziği sanatçıları da elbette var işte;

Rock Sanatçılarımız:

Şebnem Ferah, Teoman, Erkin Koray, Barış Manço, Cem Karaca, Hayko Çepkin, Özlem Tekin, Feridun Düzağaç, MFÖ, Demir Demirkan, Emre Aydın, Barış Akarsu, Yasemin Mori, Haluk Levent, Ayna, Can Bonomo, Vega, Mabel Matiz, Ögün şanlısoy, Cem Adrian, Sertab Erener, Ferman Akgül ve Sibel Tüzün yine bir çok ses sanatçımız rock türü şarkıları seslendiriyor. Sitemizde kategorilerde rock şarkıcıları ve şarkıları listeliyebilirsiniz.

Metal Müzik Gruplarımız;

Evet arkadaşlar ne kadar sanatçımız olsada metal müzik seslendiren o kadar az sanatçı ve grubumuz var ki. Google aramlarında Türk Metal Müzik Grupları hiç yer almıyor. Metal Müzik kategorisinde yabancı sanatçılar yer alıyor. 657, Aaaarrghh, Abraxas, Affliction, Akbaba,

Almora, Anaflaxia, Anorexia, Antisilence,

Asafated,

Ascraeus, Bayt Gadol, Black Omen, Catafalque, Cenotaph, Cidesphere,

Comma, Consume, Core, Crossfire, Crunch
Cultus, Darkphase, Decimation, Death Project, Deimos, Devil, Diken, Dimness Through Infinity, Disenchant, Dr. Skull, Dreamtone, Ebonsight, Episode 13, Frozen Scars, Groza, Hecatomb, In Spite, Infected, Kara Kedi, Knight Errant, Kramp, Kronik, Let It Flow, Lost Infinity, Metalium
Metaroth, Moribund Oblivion, Natt, Nekropsi, Nettlethrone,

Notwithstanding, Pagan, Pentagram, Pilli Bebek, Raven Woods, Sagaris, Sapık İnek, Self Torture, Solitude, Soul Sacrifice, Suicide, Tayga, UÇK Grind, Volvox, Whisky, Witchtrap gibi metal müzik guruplarımız yer alıyor. Fakat Türkiye de daha çok yabancı metal şarkılar dinleniyor.

Rap / Hip Hop sanatçılarımız;

Evet arkadaşlar bu alanda ünlü sanatçı sayımız azda olsa amator rap şarkılarımız o kadar çok ki, sosyal medya sitelerinde bu şekilde amator rap şarkıları ile müzik sıralamalarında yer alan amator şarkıcılarımız var. Bu sanatçılar daha çok video internet sitesi olan youtube.com sitesinde kanallar oluşturup burada seslendirdikleri Amator rap şarkıları yayınlıyorlar. Evet Türk Rap Sanatçılarımıza şöyle bir göz atalım.

Ceza, Ezhel, Norm Ender, Sagopa Kajmer, Gazapizm, Sansar Salvo, Anıl Piyancı, Cartel, Allame, Hayki, Ben Fero, Eypio, Ayben, Mode XL, Kolera, Ados, Sahabe, Tankurt Manas, Burak King, Yener Çevik gibi sanatçılarımız Rap yani hiphop müzik tarzında şarkılar yayınlamaktadırlar.

Yorumlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


günü eklenen Her Çeşit Şarkıya Ulaşın 571 kez görüntülendi.

En son günü güncellenen arşivimizde 32 sanatçıya ait 41 şarkı sözleri - makale ve 4 yorum bulunmaktadır.