Yabancı Şarkılar

Müzik, insanlar arasında ortak bir duygu oluşturan evrensel bir dildir. Ülkemizdeki müzik sever kitlenin büyük bir kısmı yerli müzikleri sevdiği kadar, yabancı şarkılara da yakından ilgi duyarlar. Hatta önemli bir kitlenin sadece yeni çıkan ve evrenselleşmiş yabancı müziklerden kendilerine has bir liste oluşturdukları bilinmektedir.
Yabancı şarkılar hem müzikal anlamda hem de sanatçı performansları anlamında çok büyük başarılar elde etmektedirler. Özellikle de rock ve pop müzik dalında kendisini kanıtlamış ve dünyaya seslenen birçok isimden söz etmek mümkün! Bunlardan en önemlileri ise Rihanna, Madonna, Dua Lipa, Sia, Shakira ve de Miley Cyrus gibi isimlerdir.

Yabancı rap şarkı dalında ise en çok sevilen isimler Eminem, 50 Cent ve de Usher olarak biliniyor. Elbette ki bu listeyi genişletmek de mümkün! Çünkü gerek Amerikan sanatçıları gerekse de Avrupa ülkelerinin sanatçıları gerçek anlamda müziğin her dalında kendilerini kanıtlayacak yüksek seviye performanslar sergilemektedirler.
Rock müzik dalında ise Marilyn Manson başta olmak üzere yeni çıkan birçok grubun da dünyaya seslenmeyi başardıklarını görüyoruz. Üst seviye yani kaliteli müzik dinlemek isteyen kitlenin büyük bir kısmı da bu nedenle yabancı şarkılara yönelmektedirler. Yabancı şarkı sözleri de son derece anlamlı ve kendisine özgüdür.
Aşkı, sevgiyi ve çeşitli duyguları en iyi şekilde dile getiren müzikler yerli ya da yabancı olmaksızın evrenselleşerek tüm dünyadaki insanlara ulaşabilmektedirler. Öyle ki bu noktada en önemli olan toplumun duyar gösterdiği konularda hassas bir tutum sergilemek olacaktır. Şarkı sözleri ne kadar çok anlam ifade ederse, ulaştığı kitle de o kadar büyür. Yabancı müzik yapımcıları bu konuda bilinçli bir tavır sergilediklerinden her sene milyonlara hitap eden müzikler yaratarak, insanların beğenisine sunmaktadırlar.

Yorumlar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


günü eklenen Yabancı Şarkılar 386 kez görüntülendi.

En son günü güncellenen arşivimizde 32 sanatçıya ait 41 şarkı sözleri - makale ve 4 yorum bulunmaktadır.